Blog – Jak přežít horké léto. 6 tipů z přírody

Klimatizace není zdravá a nánosy opalovacího krému také ne. Poradíme vám, jak se přírodně ubráníte teplu, slunečním paprskům i jejich následkům.

  1. Dodržujte pitný režim

Dodržování pitného režimu je v létě základ. Při nedostatku tekutin riskujete bolesti hlavy, nevolnost a další nepříjemné projevy dehydratace.

Správně zvolenými tekutinami se navíc můžete báječně ochladit. Vyhýbejte se extrémně ledovým a sladkým nápojům a pijte čistou vodu, do které hodíte pár lístků máty a plátky vychlazených citrusů.

  1. Vsaďte na mátu

Máta vás ochladí i jinak. Když si na léto pořídíte mátový éterický olej, využijete ho hned dvěma způsoby. Zklidňuje spálenou kůži, takže se jím můžete pomazat, když to přeženete s opalováním. My navíc doporučujeme smíchat olej s vodou, nalít do lahvičky od parfému a během parných dní si průběžně dopřávat chladivou aromatickou spršku.

  1. Místo opalovacího krému vyzkoušejte malinový olej

Olej z malinových semen je přírodní alternativou k chemickým opalovacím krémům. Je bohatý na vitamín E a má UV faktor 30-50. Je vhodný pro děti, ale klidně se s ním mažte i vy.

  1. Choďte do sauny

Možná se vám zdá, že tahle rada nemá logiku. Ale právě naopak! Vzpomeňte si na svou babičku - také vám v létě zakazovala nanuky a nutila teplý čaj? Její snaha měla něco do sebe. S vysokými teplotami se totiž nejlépe vyrovnáte, když si na ně zvyknete. A to jde nejlépe v sauně. Navíc když z ní vyjdete, přijde vám, že je venku příjemně chladno.

  1. Imunitu posílí pravidelné užívání ženšenu

Pokud u vás sauna ani čaj v létě nepřipadají v úvahu, spolkněte alespoň každé ráno kapsli s extraktem z korejského ženšenu. Vysoké letní teploty organismus zatěžují a vaše přirozená imunita uvítá posilu.

  1. Na záněty močových cest pomohou brusinky a lopuch

Zejména dámy ví, že letní koupání s sebou může přinést nepříjemné následky v podobě zánětů močových cest. Pokud vás trápí, dbejte na prevenci a převlékejte se z mokrých plavek. Mějte také v zásobě neslazené sušené brusinky a močopudný čaj z korejského lopuchu.

Tip na závěr: Lopuchový i ženšenový čaj si můžete připravit i v ledové verzi. Ochladíte se a zároveň podpoříte boj proti akné i přebytečným kilům. A během žhavých nocí nezapomeňte trochu nalít i svému partnerovi nebo partnerce.

Úřad KFDA (Korean Food and Drug Administration) registruje tyto prokazatelné účinky ženšenu:

Dlouhodobé užívání korejského ženšenu má pozitivní vliv na centrální nervový systém, játra, žaludek, plíce, oběhový systém i psychiku. Udržuje hladinu cholesterolu v normě, snižuje zvýšenou hladinu cukru v krvi a řeší nedostatek energie.