BlogZajímavosti ze světa ženšenu na jednom místě.
Více >>

PoradnaDlouholetý praktik TČM
Mgr. Eva Osvaldová - je zde pro vás.
Více >>

Doprava zdarma od 1000 KčPokud objednáte alespoň za 1000,- Kč, máte od nás dopravu zdarma.
Více >>

Věrnostní programZa každých 100 Kč, které u nás utratíte, vám na účet připíšeme 5 bodů.
Více >>

Podpořte své zdraví

Účinky korejského ženšenu - kořene života - zná východní medicína tisíce let. Poznejte je také:

Úřad KFDA (Korean Food and Drug Administration) registruje tyto prokazatelné účinky ženšenu:

Dlouhodobé užívání korejského ženšenu má pozitivní vliv na centrální nervový systém, játra, žaludek, plíce, oběhový systém i psychiku. Udržuje hladinu cholesterolu v normě, snižuje zvýšenou hladinu cukru v krvi a řeší nedostatek energie.

Korejský ženšen LAVIVANT

 Produkty LAVIVANT jsou vyráběny pouze z korejského šestiletého ženšenu, který pěstujeme na našich farmách a máme celý proces pod přímou kontrolou.  Jsme transparentní výrobce a prodejce a proto na našich stránkách najdete všechny kontakty a pokud byste se chtěli vydat do jižní Koreje a navštívit naše farmy, kde ženšen pěstujeme, jste vítáni.  Vyrábíme pouze produkty, které garantují pozitivní efekt. Všechny ženšenové produkty obsahují minimálně 80mg/g až 130mg/g saponinů (ginsenosidů), protože pod 60mg/g saponinů není ženšenový produkt přínosem. LAVIVANT je držitelem následujících certifikátů:

Certifikát KOREA INSAM

LAVIVANT získal certifikát KOREA INSAM vydaný korejským Ministerstvem zemědělství, k odlišení původní kvality ženšenu pravého od jiných druhů ženšenu nebo jejich napodobenin.  Držitelé těchto certifikátů musí splňovat přísné podmínky. V Jižní Koreji je pouze několik výrobců, kteří splňují požadavky kvality pro tento certifikát. 

Certifikát 14001

Podmiňuje splnění všech zásad a pravidel týkajících se emisí a ochrany životního prostředí.

Patent

Výrobce KGEC vlastní patent pro fermentaci ženšenu.

Ženšen a jeho účinky

Studie v Číně ukazují, že ginsenosidy zvyšují syntézu proteinů a ajtivitu neurotransmiterů v mozku. Ženšen se užívá pro zlepšení paměti a pro posilnění koncentrace a kognitivních procesů, které mohou být snížené nedostatećným prokrvením mozku. Ženšen pomáhá tělu bojovat proti virusovým infekcím a toxinům z vnějšího prostředí.

Má specifický vliv na centrální nervový systém, na funkci jater, plic, na oběhový systém a napomáhá růstu buněk stejně jako vlasových kořínků. Výskum na zvířatech prokázal, že ženšenový extrakt stimuluje tvorbu interferonů, zvyšuje tvorbu přirozených "ochránců" (NK buněk), snižuje cholesterol a snižuje také hladinu triglyceridů. Zvyšuje hladinu estrogenů v krvi u žen a pomáhá při problémech v menopauze.

Zázračné účinky Korejského ženšenu zaznamenané v nejstarším lékopisu "Chen-Nang Pen-Ts´ao-Ching"

LAVIVANT extrakty

 LAVIVANT kapsle

LAVIVANT ženšenový čaj

Ženšenový čaj LAVIVANT ve formě granulátu

Ženšen pravý je léčivá rostlina, která je jedinečná v tom, že obsahuje na 180 účinných látek. Proto vykazuje mnoho blahodárných účinků na všech úrovních lidského těla. Také je o ní známé, že se jedná o nejúčinnější adaptogen na světě. Aby se mohly tyto pozitivní účinky projevit, je nutné ženšen bezchybně zpracovat. U ženšenu je totiž nutné dodržet velmi složitý výrobní proces včetně správného poměru jednotlivých částí kořene. Jen tak je možné zaručit, že tato velmi významná bylina bude fungovat účinně a bezpečně. 

Domácí zpracování ženšenu není tak efektivní, jako je to u jiných rostlin. Jednoduše nestačí koupit kořen, povařit a vylouhovat. Tak to prostě u ženšenu nefunguje. Proto je jedinné účinné zpracování ženšenu na tzv. extrakt. Po zpracování lze využít samotný extrakt, nebo je tady možnost úpravy extraktu do granulované lékové formy. V některých nejmenovaných granulovaných přípravcích se totiž prokázalo, že výrobci (možná i cíleně) zapomněli přidat samotný extrakt, který je účinnou látkou produktu. A u jiných přípravků naopak výrobci přimíchali příliš mnoho éček typu barviv, aroma, konzervantů…

Granulát v ženšenovém čaji LAVIVANT obsahuje pouze zpracovaný 100% extrakt z korejského šestiletého ženšenu a čistou glukózu. Neobsahuje žádné jiné pomocné látky, barviva, aroma, éčka, lepek či jiné příměsy. Tedy je to čistý přírodní produkt.

Právě díky glukóze, která zde zastává jen funkci pomocné látky, a sice přirozeného konzervantu, je možné využít praktické výhody granulátu. Každý sáček je vyroben s vyváženým obsahem ženšenu tak, abyste při doporučeném užití 3 x denně získali do těla doporučenou denní dávku ženšenu. Navíc je granulát velice praktický. Stačí vysypat obsah sáčku a nechat rozpustit v teplé nebo studené vodě.