LAVIVANT posilňující a harmonizační čaj, 20ks (doplněk stravy)

(0 hodnocení)
120 Kč
Množství 20 sáčků po 3 g
Dávkování Až 6x denně 1 sáček rozpuštěný v 250 ml horké vodě
Obsah saponinů 80mg/g
Trvanlivost 36 měsíců

Zdravá střeva + klidná mysl = PEVNÁ IMUNITA

Posilňující a harmonizační čaj, speciálně vyvinutý pro správnou funkci zažívacího systému s výrazným antistresovým efektem.

Balení 20ks | 80 mg/g ginsenosidů | 60g hmotnost granulátu

Unikátní směs se skládá z korejského ženšenu + vitální houby reishi a chaga + jujuba + aronia berry

Obsah rozpustit v horké či vlažné vodě a vypít. Doporučujeme užívat 3-6 sáčků denně. (prevence 3 sáčky/den, zdravotní komplikace až 6 sáčků/den)

Na rozdíl od kávy a jiných stimulantů navíc nemá nežádoucí účinky a není návykový. Je proto ideální do práce nebo jako dárek pro vaše blízké.

Dovozce: KGEC Europe, s.r.o.

Dostupnost: skladem
ks

Popis produktu

LAVIVANT Special Microbiotic Tea

je speciálně vyvinut tak , aby veškeré složky v čaji působily blahodárně a ozdravně jak na CNS (centrální nervový systém) tak i na ENS (enterický - střevní nervový systém). Více vzruchů probíhá přes střevní systém směrem k mozku než je tomu naopak a hlavní složky působí výrazně na zažívání. Takže čaj je koncipován tak, aby působil primárně na zažívání a střevní mikrobiom.

Bližší informace k unikátnímu složení

Korejský ženšen (koncentrace saponinů 80mg/g) ženšen pravý, kořen - Čínský herbář

Má specifický vliv na centrální nervový systém, na funkci jater, plic, na oběhový systém a napomáhá růstu buněk stejně jako vlasových kořínků. Výskum na zvířatech prokázal, že ženšenový extrakt stimuluje tvorbu interferonů, zvyšuje tvorbu přirozených "ochránců" (NK buněk), snižuje cholesterol a snižuje také hladinu triglyceridů. Zvyšuje hladinu estrogenů v krvi u žen a pomáhá při problémech v menopauze.
https://www.lavivant.cz/cz-cs/o-zensenu

Reishi (vitální houba) Reishi [Ganoderma lucidum] Organic (Mushrooms4Life) 60 capsules

Je to širokospektrá, co se účinků týče. Ze všech hub nejvíce posiluje Zheng Qi (můžeme říci také vitalitu, životní sílu, odolnost vůči prostředí apod.). Dokáže stimulovat imunitní systém, aby se aktivněji obracel proti rakovinovým buňkám. Vhodný doplněk stravy při léčbě jakou je chemo či radioterapie. Může se podávat a je dobré ho podávat po celou dobu konvenční léčby (a ještě asi 2 měsíce poté). Nejen že pomáhá likvidovat rakovinné buňky, ale pomáhá organismu zvládnout náročnou konvenční léčbu, kterou obvykle provází mnoho nepříjemných vedlejších příznaků. Reishi má výrazný stimulační účinek na imunitní systém, hlavně makrofágy, a aktivizuje výrazně NK buňky (přirození zabíječi) a dendritické buňky. Dokáže se poprat s E.coli, B.dysenterie, B.Pseudomonas, pneumokoky, streptokoky, stafylokoky.
Chaga (vitální houba) Chaga v optimální koncentraci | MycoMedica - MycoMedica - vitální houby
Používá se u různých infekčních onemocnění a účinek směřuje k trávicímu traktu a k játrům.
Díky jejímu tropismu se používá u různých střevních problémů a k podpoře trávení. Používá se třeba u zácpy.
Chaga působí hojivě a ochranně na žaludeční sliznici, a to při gastritidách i vředech. Tento vliv se přičítá hlavně betulinové kyselině. Dokáže chránit játra a také je regenerovat. Používá se u hepatitid.
Díky svému tropismu k srdci dokáže harmonizovat duši Shen, podporuje mentální funkce, paměť, soustředění. Chaga je i výborný antioxidant a adaptogen, pomáhá zpomlovat stárnutí buněk a dokáže v organismu vytvářet rezistenci vůči vnějšímu porstředí.
Jujuba Jujuba anebo Jak na čínské datle | Flóra na zahradě

Plod jujuby, připomíná datle. Ve středu ovoce je velká oválná pecka. Je to ovoce velmi bohaté na uhlohydráty, kterých obsahuje 25 %, čili průměrně 3 krát více než naše ovoce. Jujuba obsahuje vitamín C, vitamin B2, provitamín A, bioflavonoidy, škroby a sacharidy (25 – 30 %, sušená jujuba až 63,8 %), bílkoviny, tuky, měď, kobalt, jód, draslík, vápník, fosfor, železo, hořčík, zinek, mangan a rutin. Všechny tyto látky působí blahodárně na žaludek, trávicí systém či snižují krevní tlak. Plody, semena a kůra slouží jako léčivé drogy – působí na nespavost, tlumí kašel, zpomalují stárnutí, dobře léčí poranění úst a záněty ústní dutiny.

Aronia Berry Uses For Aronia Berries - How And When To Pick Aronia Chokecherries

Plody arónie jsou bohaté zejména na bioflavonoidy. Největší podíl tvoří kyanidin-3-galactosid (65,6 %) 
a kyanidin-3-arabinosid (28,3 %). Díky tomu funguje arónie jako silný antioxidant a podporuje správnou funkci buněk. Obsahuje i některé vitamíny, jako vitamín C (100 g ale pokryje jen 35 % DDD, proto se doporučuje ji kombinovat s jiným ovocem), vitamíny skupiny B (pomáhají posílit imunitu a správné fungování metabolismu), vitamín E (podporuje činnost nervového systému a působí antioxidačně) a vitamín P – rutin (podporuje pružnost žilních stěn). Plody mají i poměrně vysoké procento jódu, který má pozitivní účinek na funkci štítné žlázy. Dále obsahují sodík, hořčík, vápník, železo, fluor a zinek a také přírodní sorbit, sladidlo vhodné pro diabetiky. „U arónie není důležitý pouhý obsah vitamínů vyskytujících se běžně ve většině dostupného čerstvého ovoce, ale hlavně velmi vysoký obsah látek ze skupiny bioflavonoidů (antokyanů) s vysokým ochranným a antioxidačním účinkem pro náš organismus, které mají z pohledu prevence největší a nejvýznamnější účinky pro náš vyvážený metabolismus. Bioflavonoidy se navíc přiměřenou a mírnou tepelnou úpravou neničí tak jako na teplotu choulostivé vitamíny.

Plody arónie mají řadu blahodárných účinků.
- upravují krevní oběh
- snižují hladinu cholesterolu
- optimalizují krevní tlak
- zpevňují zejména cévní kapiláry (prevence aterosklerózy a dalších civilizačních chorob)
- zmírňují potíže křečových žil
- napomáhají správné funkci jater
- jsou velmi účinným antioxidantem
- podporují imunitní systém
- zpomalují stárnutí organismu
- jsou prevencí zubního kazu
- zabraňují srážlivosti krve
Plody arónie byly v posledních patnácti letech intenzivně studovány a výzkumy prokázaly i další účinky. Dobře fungují jako hepatoprotektivum (slouží ke zlepšení jaterních funkcí), snižují toxicitu a kumulaci kadmia a těžkých kovů v játrech a ledvinách, mají výrazný protizánětlivý účinek, stejně jako bakteriostatickou aktivitu in vitro proti Staphylococcus aureus a Escherichia coli a antivirovou aktivitu proti typu viru chřipky, potlačují růst lidských HT-29 rakovinných buněk tlustého střeva.

Úřad KFDA (Korean Food and Drug Administration) registruje tyto prokazatelné účinky ženšenu:

Dlouhodobé užívání korejského ženšenu má pozitivní vliv na centrální nervový systém, játra, žaludek, plíce, oběhový systém i psychiku. Udržuje hladinu cholesterolu v normě, snižuje zvýšenou hladinu cukru v krvi a řeší nedostatek energie.