Návrh bez názvu (27)

Trápí vás únava a nedostatek energie? Tradiční medicína vás nakopne!

Ráno se sotva vyhrabete z postele, po kávě jste schopní chvíli pracovat, ale během poledne vaše výkonnost opět klesá. Tak si dáte další a další a večer jste stejně zralí tak akorát padnout do postele. Opravdu váš den musí vypadat právě takhle?

Nemusí a neměl by. Únava totiž vzniká v důsledku nahromadění odpadů metabolismu v krvi a svalech. Projevuje se zhoršeným vnímáním, sníženou pozorností a také změnami nálady. Pokud jste bez energie, vaše výkony v práci či ve škole nebudou nijak slavné a ještě budete nepříjemní na své okolí.

Lékaři rozlišují únavu fyzickou a psychickou a u obou typů je běžné, když se objeví po zvýšené námaze. Když jste ale unavení zdánlivě bez důvodu, něco není v pořádku.

Nadměrná únava může být příznakem větších potíží

Ve skutečnosti může být příčinou únavy stres, nevyspání, ale i nemoc. Ani jednu z příčin bychom neměli podceňovat, ale mnoho lidí to dělá. Většina z nás si nemůže dát šlofíka kdykoli zívne, pár drobností ale jistě zvládne každý:

 • Spěte 7-8 hodin denně. Každému vyhovuje jiná délka spánku, lékaři se ale shodují, že tato je ideální.
 • Ráno zlehka cvičte. Stačí desetiminutové protažení a doslova se vám vlije nová krev do žil. Když si po cvičení dopřejete ještě studenou sprchu, efekt zdvojnásobíte.
 • Užívejte pravidelně silné zbraně čínské medicíny. .
 • O ženšenu se mluví jako o životabudiči. Navíc podporuje koncentraci, zlepšuje paměť a působí antistresově.
 • Reishi se zase přezdívá houba nesmrtelnosti. Napumpuje organismus energií, díky které se budete cítit lépe. Navíc detoxikuje organismus a posiluje imunitu, takže se vyhnete energii vysávajícím nemocem.

  Tradiční medicína je stále oblíbenější. Kromě únavy pomáhá i proti různým nemocem.
  Tradiční medicína je stále oblíbenější. Kromě únavy pomáhá i proti různým nemocem.

Nedostatek energie kávou a čokoládou nezaženete

To, co během dne jíte a pijete, má na únavu velký vliv. Pokud se nedostatek energie snažíte zahnat kávou nebo energetickými nápoji, jde jen o krátkodobé řešení. Za chvíli totiž rychlou energii spotřebujete a zívání je zpět.

Stejný efekt mají čokolády a různé sladkosti. Možná máte v šuplíku tabulku čokolády, ze které ukusujete, abyste si “obalili nervy”, energii vám ale opět dodá jen na chvíli. Pak váš glykemický index poklesne a vy abyste opět běželi ke kávovaru.

Daleko lepší je proto začít den s ženšenovým extraktem, který zajistí energii na celý den.

S únavou úspěšně bojují saponiny

Účinnou látkou, díky které ženšen spolehlivě bojuje s nedostatkem energie, je ginsenosid Rg1. Výzkumy prokázaly, že ženšen zabírá na stresovou únavu, únavu způsobenou chladem (korejský ženšen hřeje) i únavu doprovázející infekční onemocnění jako je chřipka.

Účinky ženšenu ale byly potvrzeny i při chronické únavě. Podle studie z roku 2002, kterou zpracovali vědci z univerzity v Connecticutu, 58 % lidí trpících touto chorobou hlásilo po užívání ženšenu zlepšení. Účastníci výzkumu užívali po dobu 1 měsíce 1 g extraktu denně.

Toto dávkování je stejné, jako má náš šestiletý korejský červený ženšen LAVIVANT. Investujte do svého zdraví jen 16 Kč denně a uvidíte, že únava a ospalost během dne vymizí.

Návrh bez názvu (26)Doplňte Qi, nastartuje vás to

Houbě reishi se pro širokou škálu účinků přezdívá houba nesmrtelnosti. Tuto přezdívku si získala díky obrovskému množství účinných látek. Obsahuje velké množství betaglukanů, esenciálních aminokyselin, železa, selenu nebo vitamínu B. Někdy se reishi říká také biologická bomba.

Podle tradičního čínského učení reishi doplní vašemu tělu i potřebnou energii Qi. Tu si můžete představit jako rychlost a výkon motoru. V lidském těle plní funkci vyživování, ochrany, hybné síly a transformace. Její nedostatek se projevuje snadnou unavitelností, ztrátou životního elánu a síly, vyčerpáním a depresemi. Jakoby vašemu tělu docházel benzín.

Kapsle nebo instantní čaj z Reishi vám tuto energii doplní. A víc než to. Díky vysokému obsahu beta glukanů, triterpenoidů či polysacharidů detoxikuje organismus, posiluje imunitu a má spoustu dalších účinků. Například:

 • potlačení alergických reakcí,
 • léčení astmatu, bronchitidy a dalších onemocnění dýchacích cest,
 • pomoc se ztuhlými svaly, revmatismem a kožními problémy,
 • tlumení bolesti,
 • zlepšení spánku,
 • stabilizace krevního tlaku a zlepšení funkce srdce.

 

ŽENŠEN I LINGZHI PRO VÁS DOVÁŽÍME AŽ Z ASIE (2)

Napsat komentář