Ledový korejský čaj.

S ženšenem v kuchyni: exotická polévka i osvěžující nápoj

Korejský ženšen užívejte od podzimu do jara a vyhnete se chřipkám i nachlazení. Přes léto pak vyzkoušejte ženšenové speciality – třeba korejskou polévku Samgyetang nebo náš recept na ledový čaj.

Přestože korejský ženšen hřeje, ani v létě se mu nevyhýbejte. Místo toho se inspirujte Korejci, kteří si v letních měsících ze svého oblíbeného kořene vaří polévku. Dobře vědí proč. Horká polévka Samgyetang pomáhá překonat vedro a nabije vás energií.

A jen pro pořádek – klidně si ji dopřejte i v zimě.

Kuřecí vývar jak ho neznáte

Samgyetang je variací klasického kuřecího vývaru, proto na tuto polévku potřebujete kromě kořene ženšenu ještě malé kuře, například jarní kuřátko.

Pokud chcete polévky více, je lepší vařit více malých kuřátek než jedno větší. Věřte nám, chuť je nesrovnatelná.

Na klasickou polévku Samgyetang sice v Čechách nejspíš neseženete všechny potřebné ingredience, o to větší ale máte prostor pro improvizaci.

Potřebujete:

  • jarní kuřátko,
  • kořen ženšenu,
  • 5-6 stroužků česneku,
  • kořen zázvoru,
  • svazek jarní cibulky,
  • 3 lžíce rýže.

Očistěte kuře a podobně jako nádivku do něj vložte rýži a stroužky česneku. Nezapomeňte, že rýže varem zvětší objem, proto nechte uvnitř volný prostor. Kuře s rýžovou nádivkou vložte do hrnce a zalijte 5-6 hrnky vody (kuře musí být ponořené. Přidejte zbytek česneku, bílou část cibulky, zázvor a ženšen a přiveďte k varu na středním plameni. Seberte pěnu a vařte pod pokličkou 20 minut. Poté stáhněte plamen a vařte dalších 20-30 minut v závislosti na velikosti kuřete.

Osolte, opepřete a servírujte s nasekanou natí jarní cibulky.

Korejský ledový čaj po česku

Pokud se necítíte na experimenty s korejskou kuchyní, můžete si připravit velmi snadný ženšenový ledový čaj. V tropických vedrech, které meteorologové předpovídají na tento víkend, určitě přijde vhod.

Potřebujete:

Uvařte čaj podle návodu, nechte chvíli vychladnout a oslaďte medem. Med nikdy nepřidávejte do horkého čaje, zničili byste jeho léčivé účinky. Nechte čaj s medem vychladnout na pokojovou teplotu, poté do něj přidejte na plátky nakrájený citron a vložte v uzavřené nádobě do lednice. Servírujte ve sklenici s kostkami ledu.

Tip na závěr:

Ženšenový čaj i extrakt, který můžete použít pro přípravu nápoje i polévky, seženete v našem eshopu. S nákupem získáte i body do věrnostního programu a příště je můžete vyměnit za další výrobky LAVIVANT. Ocení to nejen vaše zdraví, ale i partner nebo partnerka.

Napsat komentář