U lékaře.

První týden nemoci vás stojí 5 203 Kč. Užívání ženšenu je mnohem levnější

Jste vyčerpaní, bolí vás v krku a máte horečku. Pak si uvědomíte, že kvůli nemoci dostanete o dost nižší výplatu a cítíte se ještě hůř. Když však investujete včas do spolehlivé prevence, vyhnete se nepříjemné nemoci a ještě ušetříte.

První 3 dny nedostanete ani korunu

Situaci si ukážeme na modelovém příkladu Moniky, kterou začalo v pondělí bolet celé tělo. Navíc má horečku a místo na ranní poradu musí k lékařce. Z ordinace odchází s neschopenkou kvůli chřipce.

V prvních 3 dnech nemoci nedostane nic od zaměstnavatele ani od státu. Teprve od 4. dne její neschopnosti jí zaměstnavatel začne vyplácet 60% náhradu mzdy.

Normálně Monika vydělává:

  • 25 000 Kč hrubého za měsíc,
  • 156 Kč za hodinu,
  • 6 250 Kč za týden.

Kolik Monika dostane v 1. týdnu nemoci:

Pondělí 0 Kč
Úterý 0 Kč
Středa 0 Kč
Čtvrtek 748,5 Kč
Pátek 748,5 Kč
Celkem 1497 Kč

Z toho vyplývá, že nemocná Monika dostane o 4 753 Kč menší týdenní mzdu.

Nemoc stojí čas i peníze

S nemocí je spojená i řada dalších výdajů:

  • za doplatky na lécích zaplatí Monika 200 Kč,
  • chce být brzy zdravá, a proto si koupí za 250 Kč bylinné čaje a vitamíny, u kterých však nemá zaručený účinek.

I s těmito výdaji celkově na nemoci prodělala 5 203 Kč za 1. týden. O víkendu se jí už naštěstí udělalo lépe a v pondělí mohla jít do práce. Tam zjistila, že její práci nikdo nepřevzal a pořádně se jí nakupila. Nezbývá jí než doufat, že vše zvládne a že ji velký pracovní nápor znovu neoslabí.

Investujte do prevence

Z příkladu je vidět, že se nemoc pořádně prodraží. Kdyby Monika včas investovala do prevence, ušetřila by. Měsíční kúra se 100% korejským červeným ženšenem LAVIVANT stojí jen 590 Kč.

Tento ženšenový extrakt posílí imunitu, účinně bojuje se stresem a napomáhá psychické stabilitě. Proto je ideální brát ho v rizikovém období od září do května.

Napsat komentář