chřipka

Vir chřipky vydrží v místnosti až 48 hodin. Braňte se!

Až 1887 nemocných na 100 tisíc obyvatel  a doporučení hygieniků vyhýbat se větším uskupením lidí. Chřipková epidemie ze začátku roku zasáhla celé Česko a ještě neodezněla. Poradíme, co dělat, abyste mezi nemocnými nebyli i vy.

První, co vás napadne, je asi očkování. Na to už ale může být pozdě. Navíc v Česku není příliš oblíbené, očkovat se nechává přibližně jen 5 – 7 % lidí.

Vakcíny totiž nejsou moc spolehlivé. Například v roce 2015 server iDNES.cz informoval o tom, že vir chřipky tak zmutoval, že se účinnost očkování snížila zhruba o 50 %.

S ženšenem nemá chřipka šanci

8 dalších rad, jak se můžete bránit proti chřipce.
8 dalších rad, jak se můžete bránit proti chřipce.

Navíc panuje podezření, že očkování má nepříznivé vedlejší účinky. Proto se mnoho lidí obrací k přírodní medicíně. Ženšen má jako rostlinný “superlék” v prevenci chřipky důležitou roli. Saponiny obsažené v korejském ženšenu dokáží tak posílit imunitu, že když vdechnete kapénky chřipky, tělo si s nimi poradí.

Ženšen však není jednorázový chemický zázrak, který chřipku zažene jako mávnutím kouzelné hůlky. Stejně jako ostatní přírodní látky má pozvolnější účinky, a proto je nutné užívat ho dlouhodobě.

Někomu by se mohl zdát kvalitní korejský ženšen drahý. Pravdou však je, že se investice do prevence vyplatí. Když doma ležíte s chřipkou, za týden přijdete na ušlé mzdě a dalších výdajích přibližně o 5 000 Kč.

Vyhněte se kašlajícím a smrkajícím

Kromě toho, že posílíte imunitu, je dobré zbytečně se infekci nevystavovat. Chřipka se šíří kapénkovou infekcí a v místnosti vydrží až 2 dny. Proto odložte třeba návštěvy nákupních center a dalších míst, kde je hodně lidí – je pravděpodobné, že někdo z kolemjdoucích je nakažený.

Jestliže máte možnost pracovat z domu, domluvte si na několik dní home office. Právě kolegové, kteří chodí se začínající nemocí do práce, jsou dalším častým zdrojem nákazy.

Pokud žijete v domácnosti s nemocným člověkem, měl by používat jen svůj ručník a jeho talíře umývejte odděleně od ostatního nádobí. Nezapomeňte pravidelně větrat a mýt si ruce teplou vodou a mýdlem.

Chřipka patří mezi kapénkové infekce, proto se kapénkám vyhýbejte.
Chřipka patří mezi kapénkové infekce, proto se kapénkám vyhýbejte.

Pomůže vám i klenot tradiční čínské medicíny – reishi

Někdy se však kontaktu s virem nevyhnete, i kdybyste se stavěli na hlavu. V takovém případě vám kromě ženšenu pomůže i houba nesmrtelnosti – reishi neboli lingzhi.

Houba Ganoderma, jak zní její rodové jméno, má podle studií antivirové účinky a obsahuje polysacharidy, které dokážou působit přímo na virus chřipky.

V boji s chřipkou však pomáhají i další vlastnosti reishi:

  • zlepšuje funkci imunitního systému,
  • podporuje dýchací systém,
  • pomáhá organismu vypořádat se s únavou,
  • uvolňuje ztuhlé svaly na krku a ramenou.

Všechny přípravky ze ženšenu i reishi seženete v našem e-shopu:

ŽENŠEN I LINGZHI PRO VÁS DOVÁŽÍME AŽ Z ASIE (2)

Napsat komentář